Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy włamania i kradzieży w rękach policjantów

Data publikacji 04.10.2020

Średzcy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku z włamaniem i kradzieżą, do której doszło na terenie miasta. Funkcjonariusze zabezpieczyli również mienie pochodzące prawdopodobnie z innych przestępstw. Śledczy ustalają, skąd pochodzą zabezpieczone przedmioty, m.in. rowery. Dwaj zatrzymani usłyszeli zarzut włamania i kradzieży. Za popełniony czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Średzcy policjanci w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zidentyfikowali, a następnie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o włamanie na budowę znajdującą się na terenie miasta, skąd sprawcy skradli elektronarzędzia o wartości 3500 złotych.

Mundurowi na jednym z parkingów zauważyli pojazd, którym wedle uzyskanych informacji poruszali się sprawcy. Obok auta stało kilku mężczyzn, którzy nie potrafili wskazać powodu swojego przebywania w tym miejscu, jak również nie umieli wytłumaczyć, jak weszli w posiadanie przedmiotów ujawnionych w samochodzie.

Policjanci w wyniku prowadzonych działań zabezpieczyli różnego rodzaju elektronarzędzia, ale także kosiarkę, hulajnogę elektryczną, trzy rowery oraz drugi pojazd zaparkowany nieopodal, do którego jeden z mężczyzn posiadał kluczyki.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że oba samochody nie są zarejestrowane i posiadają założone tablice rejestracyjne przypisane do innych pojazdów.

Trzej mieszkańcy powiatu legnickiego w wieku od 29 do 33 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili dwóm mężczyznom zarzut włamania i kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości 3500 złotych, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jak ustalono, obaj byli już wcześniej karani za podobne czyny. Funkcjonariusze sprawdzają również, czy zabezpieczone w sprawie przedmioty pochodzą z przestępstwa.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej

Powrót na górę strony