Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcanie się nad partnerką, pozbawienie ją wolności oraz groźby karalne – 36-latek odpowie za to przed sądem

Data publikacji 03.10.2020

Policjanci zatrzymali 36-latka, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Mężczyzna wypowiadał pod jej adresem groźby karalne, a także przetrzymywał ją w zamkniętym mieszkaniu. W trakcie interwencji był agresywny wobec funkcjonariuszy i próbował uniknąć zatrzymania. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z jaworskiej komendy zatrzymali 36-latka, który używając przemocy fizycznej oraz psychicznej, wszczął awanturę i groził swojej partnerce pozbawieniem życia.

Do zdarzenia doszło we wrześniu bieżącego roku, kiedy matka pokrzywdzonej kobiety zaalarmowała funkcjonariuszy o tym, że jej córka powiedziała jej o kolejnej awanturze ze swoim partnerem. Mundurowi, zadysponowani do tej interwencji, zastali na miejscu stojącą w oknie zapłakaną kobietę, która oświadczyła, że nie może wyjść z mieszkania, gdyż jej konkubent zamknął ją na klucz. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że 36-latek uderzył ją i cały czas grozi jej pozbawieniem życia.

Podczas prowadzonych przez policjantów czynności mężczyzna był agresywny i bardzo pobudzony. W celu uniknięcia zatrzymania zapierał się nogami i wyszarpywał interweniującym funkcjonariuszom. Ostatecznie 36-latek noc spędził w policyjnym areszcie.

Podejrzany usłyszał już zarzuty, a najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu, ponieważ sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

mł.asp.. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Jaworze

Powrót na górę strony