Bieżące informacje

Zgłosił fikcyjną kradzież samochodu w celu wyłudzenia odszkodowania, teraz odpowie za to przed sądem

Data publikacji 03.10.2020

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, przy współpracy z policjantami kryminalnymi wałbrzyskiej komendy, zatrzymali 41-latka, który zgłosił kradzież wartego 30 tysięcy złotych samochodu osobowego. Czynności operacyjne oraz procesowe skrupulatnie przeprowadzone przez mundurowych pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutów zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie w celu wyłudzenia odszkodowania oraz składania fałszywych zeznań.

Policjanci pracując od dłuższego czasu nad sprawą kradzieży wartego 30 tysięcy złotych auta, wykonali szereg czynności operacyjnych i procesowych. W ich wyniku ustalili, że 41-latek, który 22 sierpnia tego roku zgłosił sprawę kradzieży swojego pojazdu, nie mówił prawdy.

Samochód, który rzekomo został skradziony, nie został wcale utracony w wyniku przestępczego działania. Jego właściciel działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, chciał doprowadzić firmę ubezpieczeniową do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem i wyłudzić odszkodowanie z polisy AC.

Poczynione ustalenia doprowadziły do zatrzymania 41-latka w dniu 29 września, kiedy ponownie stawił się on na komisariacie by złożyć zeznania, jak się okazało fałszywe. Mężczyzna usłyszał zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie w celu wyłudzenia odszkodowania oraz składania fałszywych zeznań.

Za czyny, których się dopuścił, podejrzanemu z Boguszowa-Gorców grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony
Polska Policja