Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęcie znacznej ilości narkotyków i zlikwidowana plantacja konopi to efekt współpracy dzierżoniowskich kryminalnych z policjantami z wrocławskiej i łódzkiej komendy wojewódzkiej

Data publikacji 05.10.2020

Wspólne działania policjantów z komendy powiatowej w Dzierżoniowie oraz komendy wojewódzkiej we Wrocławiu i w Łodzi pozwoliły na przejęcie ponad kilograma różnych narkotyków. Zlikwidowano ponadto plantację, na której rosło 14 roślin konopi. Wobec amatora środków odurzających zastosowano areszt na okres trzech miesięcy.

Policjanci pionów kryminalnych komendy w Dzierżoniowie, a także z komend wojewódzkich wrocławskiej i łódzkiej, walczący z przestępczością narkotykową, ustalili dane osoby, która mogła dokonywać przestępstw właśnie o takim charakterze.

Kilka dni temu na terenie Bielawy doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat. Starszy z nich posiadał przy sobie amfetaminę. Działania potoczyły się lawinowo. W wyniku sprawdzenia miejsca zamieszkania zatrzymanego posiadającego substancję zabronioną, które znajdowało się na terenie Pieszyc, ujawniono kolejne narkotyki oraz ukrytą plantację konopi indyjskich.

Policjanci zabezpieczyli: amfetaminę o wadze ponad pół kilograma, co najmniej 675 gramów marihuany, 358 sztuk tabletek extasy oraz 14 roślin konopi indyjskich. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu posiadania, uprawy i udzielania narkotyków. Wobec 25-latka sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy. Sprawa jest rozwojowa.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP Dzierżoniów

 

Powrót na górę strony