Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania policji i straży leśnej przeciwko nielegalnym rajdom kierowców quadów oraz motocykli crossowych

Data publikacji 05.10.2020

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Karkonoskiego Parku Narodowego, Straży Leśnej Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach i Nadleśnictwa Szklarska Poręba, systematycznie prowadzą działania skierowane przeciwko osobom szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach. Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska jest głównym celem zawiązanej współpracy.

Od 2 do 4 października br. jeleniogórscy policjanci wspólnie z innymi funkcjonariuszami straż prowadzili działania w różnych miejscach powiatu. Ich celem było zatrzymanie jeżdżących crossami i quadami po lasach i górskich szlakach. Motocykliści i osoby jeżdżące quadami poruszający się poza drogami wewnętrznymi, po terenie leśnym, dokonują istotnej szkody przyrodniczej. Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych grozi mandat karny w wysokości od 500 do 1000 .

W ramach tych działań 2 października br. mundurowi zatrzymali w kompleksie leśnym w pobliżu Osiedla Łomnickiego w Jeleniej Górze 4 kierujących motocyklami crossowymi. W trakcie kontroli okazało się, że 3 z nich to obywatele Niemiec, a jeden to jeleniogórzanin. Wszyscy zatrzymani za popełnione wykroczenia, takie jak nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt i niszczenie przyrody odpowiedzą przed sądem.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony