Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca seata miał wiele na sumieniu, a w dodatku pędził przez Wrocław 143km/h - zatrzymał go dolnośląski SPEED

Data publikacji 06.10.2020

Policjanci z dolnośląskiej grupy SPEED patrolując główne arterie komunikacyjne Wrocławia, zauważyli osobowego seata, który przez stolicę Dolnego Śląska pędził z prędkością rozwijaną raczej na autostradzie a nie w mieście. Dokonany przy użyciu wideorejestratora pomiar wykazał, że kierowca jechał 143 km/h na odcinku, gdzie można poruszać się maksymalnie 70 km/h. Jednak 34-latek oprócz rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości, miał jeszcze wiele na sumieniu. W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, natomiast badanie narkotesterem wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy.

Policjanci z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej wchodzący w skład grupy SPEED, podczas patrolowania stolicy Dolnego Śląska, zauważyli osobowego seata, którego kierowca pędził z prędkością rozwijaną raczej na autostradzie, niż w środku miasta. Funkcjonariusze przy pomocy wideorejestratora dokonali pomiaru, którego wynik to aż 143 km/h, czyli o 73 km/h szybciej, niż dopuszczalne na tym odcinku 70 km/h. Tak rażące naruszenie obowiązujących przepisów nie mogło pozostać bez reakcji stróżów prawa.

Mundurowi zatrzymali 34-latka do kontroli drogowej w pobliżu mostu Milenijnego. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 500 . Jednak okazało się, że przekroczenie prędkości to tylko część tego, co miał na sumieniu kierowca seata. Po jego sprawdzeniu w policyjnych systemach szybko wyszło na jaw, iż nie powinien on w ogóle wsiadać za kierownicę samochodu, ponieważ do roku 2023 ma zakaz prowadzenia pojazdów. W rozmowie z mundurowymi 34-latek przyznał, że prawo jazdy stracił za jazdę pod wpływem środków odurzających. Ta informacja i jego nienaturalne pobudzenie skłoniły policjantów do przeprowadzenia badania narkotesterem, które wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy. W związku z tym pobrano mu również krew do dalszych badań.

Kontrola drogowa zakończyła się dla kierującego wizytą na Komisariacie Policji Wrocław-Fabryczna. 34-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem za niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów oraz za ponowne kierowanie samochodem pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu, jeśli badania laboratoryjne potwierdzą ten fakt.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: WRD KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony