Bieżące informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kierującego, który w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień spowodował wypadek drogowy

Data publikacji 06.10.2020

Bez uprawnień, nie zarejestrowanym i nie ubezpieczonym samochodem zabrał w środku nocy znajomych na „przejażdżkę”. Niestety 19-letni kierowca był nietrzeźwy. Spowodował wypadek drogowy. Chociaż sam wyszedł z niego bez szwanku, to jego nieletnia pasażerka z obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny młody człowiek poniesie konsekwencje karne swojego czynu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na terenie gminy Miękinia. Na miejscu funkcjonariusze zobaczyli mocno rozbity pojazd, a obok młode osoby. Jak się okazało samochodem kierował 19-letni mieszkaniec powiatu średzkiego.

Policjanci ustalili, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem i na łuku wypadł z drogi, a następnie uderzył w bramę pobliskiej posesji. Kierowca oraz dwoje pasażerów samodzielnie opuściło samochód. Natomiast 15-latka potrzebowała pomocy medycznej.

Podczas czynności na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Ponadto okazało się, że 19-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy. Z kolei pojazd, którym się poruszał, nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Wraz z nim samochodem podróżowały trzy młode osoby w wieku 14, 15 i 18 lat.

Jak ustalili policjanci, 19-latek zabrał samochód bez wiedzy właściciela, a następnie wziął na „przejażdżkę” znajomych. Dwoje z nich wyszło z wypadku niemal bez szwanku. Niestety 15-latka z obrażeniami została zabrana do szpitala we Wrocławiu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut spowodowania wypadku oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Śledczy udowodnili 19-latkowi naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowanie wypadku.

Przestępstwo spowodowania wypadku drogowego, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała, zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej