Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy tymczasowo aresztowany – policjanci proszą świadków o kontakt

Data publikacji 06.10.2020

Nie zatrzymując się do policyjnej kontroli, uciekając ponad 20 km, naraził uczestników ruchu drogowego na olbrzymie niebezpieczeństwo, a teraz przekonał się o nieuchronności konsekwencji za swoje czyny. 30-latek został ostatecznie zatrzymany przez polkowickich policjantów, a następnie doprowadzony przed oblicze sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Policjanci w związku z prowadzonym przeciwko mężczyźnie postępowaniem nadal poszukują świadków policyjnego pościgu, który miał miejsce 27 września na trasie Polkowice-Głogów.

27 września kilka minut po godzinie 12.00 funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach podjęli interwencję wobec 30-letniego kierującego volkswagenem. Mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i rozpoczął szaleńczą ucieczkę krajową, a następnie ekspresową „trójką”, po czym łamiąc liczne przepisy ruchu drogowego wjechał na ulice Głogowa, gdzie ostatecznie porzucił pojazd i zbiegł pieszo.

Chwilę po zdarzeniu wyjaśniło się kto jest sprawcą, gdyż osoba ta była dobrze znana lokalnym stróżom prawa. Jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Przez kilka dni poszukiwany kierujący ukrywał się przed organami ścigania, jednak w konsekwencji został zatrzymany.

30-latek, na którym w chwili pościgu ciążył dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów uzupełnił listę zarzutów o naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, których skutkiem był wypadek oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Wobec mężczyzny, któremu grozi 5 lat pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Głogowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Na tym jednak policyjne czynności nie kończą się. Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, w związku z prowadzonym postępowaniem, wobec konieczności ustalenia świadków opisywanego zdarzenia, zwraca się z prośbą do osób, które były świadkami niebezpiecznego rajdu osobowego volkswagena kierowanego przez 30-letniego polkowiczanina. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt bezpośrednio z prowadzącym sprawę – asp. szt. Wojciechem Pełechatym pod numerem telefonu 47-874-72-54.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Polkowicach

Powrót na górę strony