Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany młody chłopak, który łopatą demolował samochody w Jedlinie-Zdroju, został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 07.10.2020

Kilka dni temu nad ranem policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Wałbrzychu otrzymali informację o młodym mężczyźnie, który demoluje zaparkowane samochody w Jedlinie-Zdroju. Po przyjeździe na miejsce zgłoszenia funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę aktów wandalizmu. Okazało się, że był kompletnie pijany. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

Z relacji zgłaszających wynikało, iż około godziny 5:30 młody mężczyzna - bez koszulki - z niewiadomych przyczyn przy pomocy łopaty zaczął demolować samochody zaparkowane przy ulicy w Jedlinie-Zdroju. Policjanci ruchu drogowego szybko udali się na miejsce zgłoszenia, zatrzymali sprawcę i potwierdzili, że w wyniku dewastacji uszkodzone zostały cztery pojazdy – dwa samochody osobowe oraz dwa dostawcze. Ustalili również, iż mieszkaniec miasta jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w organizmie 20-latka 1,85 promila alkoholu.

Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty i nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Teraz 20-latek może trafić za kraty więzienia na najbliższe 5 lat. O jego losie zdecyduje sąd.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony