Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Robiła fikcyjne zwroty towarów, a teraz odpowie za to przed sądem

Data publikacji 07.10.2020

34-letnia mieszkanka Wałbrzycha, która okradała byłego już pracodawcę, została zatrzymana przez wałbrzyskich policjantów. Funkcjonariusze w toku prowadzonego postępowania ustalili, że kobieta zatrudniona w biurze obsługi klienta jednej z firm działających na terenie Wałbrzycha robiła fikcyjne zwroty towarów, czym doprowadziła przedsiębiorstwo do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem w kwocie ponad 12 tysięcy złotych.

Mieszkanka Wałbrzycha wpadła w ręce funkcjonariuszy 2 października. Była bardzo zaskoczona, że proceder, którym się parała, wyszedł na jaw. Policjanci pracujący od kilku tygodni nad jej sprawą ostatecznie udowodnili kobiecie, że pod koniec sierpnia tego roku wprowadziła swojego pracodawcę w błąd i w ciągu kilku dni ośmiokrotnie dokonała fikcyjnych zwrotów towarów, a pieniądze w łącznej kwocie ponad 12 tysięcy złotych przywłaszczyła sobie.

34-latka podczas czynności procesowych złożyła szczegółowe wyjaśnienia. Mundurowi zabezpieczyli na poczet kary gotówkę w kwocie 7 tysięcy złotych. Za działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i doprowadzenie firmy do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem kobieta odpowie teraz przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 8.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony