Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki śmiertelne na drogach Dolnego Śląska – policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 09.10.2020

Aura jesienna nie sprzyja najwyraźniej kierowcom, gdyż w przeciągu kilku ostatnich dni doszło do dwóch śmiertelnych wypadków na drogach Dolnego śląska. Pierwszy miał miejsce w powiecie zgorzeleckim, w okolicach Węglińca, gdzie kierowca uderzył w przydrożne drzewo. Śmierć na miejscu poniósł pasażer auta osobowego. Do drugiego wypadku doszło w powiecie świdnickim, na krajowej piątce, gdzie zderzyły się trzy pojazdy. Śmierć poniósł jeden z kierowców osobówki. Policjanci apelują o ostrożność za kierownicą.

Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie mógł dotrzeć do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazywali się rozsądkiem, aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego i zawsze dostosowywali prędkość do warunków na drodze. Niestety ostatnie dni pokazują, że nie zawsze trzymamy się tych zasad.

Tuż przed godz. 23:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym do jakiego doszło na drodze W296 pomiędzy Czerwoną Wodą a Węglińcem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 30-letni mieszkaniec powiatu kierując pojazdem marki BMW nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 42-letni pasażer pojazdu. Kierowca został przewieziony do szpitala.

Natomiast policjanci z komendy powiatowej w Świdnicy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów: samochodu osobowego marki VW Golf, samochodu osobowego marki Skoda oraz pojazdu ciężarowego marki DAF, do którego doszło wczoraj ok. godz.8.00 na drodze krajowej nr 5 na wysokości miejscowości Dobromierz. W wyniku zdarzenia kierujący samochodem osobowym marki VW Golf, 36- letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, poniósł śmierć na miejscu.

Jesienna aura najwyraźniej nie sprzyja kierowcom. Na drogach, zwłaszcza rano czy wieczorem, jest już ślisko. Nawierzchnia jest mokra, a to wydłuża naszą drogę hamowania. Często zapominamy o zmieniających się warunkach atmosferycznych i nie przystosowujemy swojej prędkości, nie tylko do znaków, ale też do warunków panujących na jezdni. Poranki są mgliste, szybciej też zapada zmrok. Bądźmy bardziej czujni i ostrożni, bo chodzi w końcu o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródła: KPP w Świdnicy, KPP w Zgorzelcu

Powrót na górę strony