Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca bez uprawnień, pasażer poszukiwany, samochód bez badań technicznych

Data publikacji 10.10.2020

Czasami policyjna interwencja komplikuje się z każdym kolejnym sprawdzeniem. Tak było też na jednej z ulic wrocławskiego Ołbina, gdzie policjanci zatrzymali do kontroli osobową Mazdę. Okazało się bowiem, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych, kierujący nie ma uprawnień do kierowania pojazdem, pasażer ma przy sobie narkotyki i jest dodatkowo poszukiwany.

Policjanci wrocławskiego Wydziału Prewencji i Patrolowego pełnili akurat służbę w rejonie Nadodrza, kiedy zwrócili uwagę na osobową Mazdę na lubińskich numerach rejestracyjnych. Zatrzymali auto do kontroli i szybko okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Auto 26-letniego kierującego nie posiadało też aktualnych badań technicznych, więc policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jazda bez uprawnień zagrożona jest karą grzywny.

Mężczyzna, który siedział natomiast na fotelu pasażera, okazał się być poszukiwany przez sąd, celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz poszukiwany do sprawy kryminalnej. Miał on również przy sobie foliowe zawiniątko z zawartością białego proszku. Mężczyzna sam oświadczył, że jest to amfetamina. Później potwierdził to również policyjny tester. Zabronione substancje zostały dokładnie zważone i zabezpieczone.

Warto przypomnieć, że jazda autem bez badań technicznych to nie tylko wykroczenie, to nie tylko zagrożenie bezpieczeństwa swojego i swoich pasażerów, ale to też ryzyko poważnych konsekwencji finansowych. Ubezpieczyciel może bowiem w takim przypadku odmówić wypłaty środków z polisy i ewentualne koszty związane z kolizją lub wypadkiem, będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony