Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał trzy zarzuty związane z agresją skierowaną na policjantów

Data publikacji 11.10.2020

Do policyjnego aresztu trafił mieszkaniec powiatu średzkiego po tym, jak znieważył i groził pozbawieniem życia interweniującym policjantom. Mężczyzna naruszył też nietykalność cielesną jednego z mundurowych. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Średzcy policjanci interweniowali w związku z nieporozumieniem rodzinnym. Na miejscu przy ogrodzeniu funkcjonariusze zastali młodego człowieka, który utrudniał im wejście na teren posesji. Mężczyzna, który znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu, początkowo twierdził, że nie zamierza nikogo wpuścić, jednak po krótkich negocjacjach „zezwolił” na wejście.

Jednak po chwili 25-latek zaczął ubliżać policjantom, a następnie zaatakował jednego z nich. W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzny mundurowi zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego.

Z uwagi na popełnione czyny znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy 25-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. Zanim jednak tam dotarł, mężczyzna dopuścił się kolejnego przestępstwa w postaci kierowania w stronę policjantów gróźb pozbawienia życia.

Przeprowadzone na terenie jednostki badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał trzy zarzuty. Odpowie za znieważenie funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych oraz za kierowanie wobec nich gróźb pozbawienia życia. Ponadto poniesie konsekwencje karne za naruszenie nietykalności cielesnej jednego z mundurowych.

Przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej

Powrót na górę strony