Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młody mężczyzna prowadził samochód po zażyciu środków odurzających, a na tylnej kanapie przewoził amfetaminę i marihuanę

Data publikacji 11.10.2020

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali 20-letniego kierującego u którego badanie na urządzeniu do wstępnego sprawdzenia zawartości narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających. Ponadto w chwili zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki. To nie jedyne co młody mężczyzna miał na sumieniu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, chwilę po północy policjanci patrolujący rejon Świdnicy zauważyli samochód osobowy marki Rover. Styl jazdy kierującego wskazywał, iż może kierować w stanie nietrzeźwości, dlatego funkcjonariusze niezwłocznie podjęli jego kontrolę. Po zatrzymaniu, okazało się że 20-letni kierujący jest trzeźwy, a mimo to cały czas w trakcie wykonywanych przez policjantów czynności zachowywał się bardzo nerwowo. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili sprawdzić powód jego niepokoju. 20-latka poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego sprawdzenia zawartości narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny. Aby precyzyjnie określić rodzaj i ilość tych substancji od mężczyzny pobrano krew do badań.

Ale jak się okazało to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu….. i w pojeździe. Na tylnym siedzeniu policjanci ujawni pudełko po butach z zawartością suszu, który poddano analizie na testerze narkotykowym. Potwierdził on, że zabezpieczony susz to marihuana. Następnie w innym miejscu ujawniono woreczek strunowy z białym proszkiem w środku, który również poddano policyjnej analizie. Wynik potwierdził, że była to amfetamina. Mężczyzna posiadał łącznie ponad 330 porcji rynkowych tych narkotyków.

W trakcie wykonywanych dalszych czynności okazało się że tablice rejestracyjne znajdujące się na pojeździe należą do innego samochodu. Pojazd marki Rover nie ma także ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, ale gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również zarzutów za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Świdnicy

Powrót na górę strony