Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi znaleźli w aucie kontrabandę - kierujący zapewniał, że jest to pszenica

Data publikacji 12.10.2020

Dzielnicowi z Kłodzka zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Ich zainteresowanie wzbudził biały worek przewożony w aucie przez kierującego. 62-latka zapewniał funkcjonariuszy, że w środku znajduje się pszenica, jednak po sprawdzeniu zawartości bagażu okazało się, że mężczyzna przewoził krajankę tytoniową niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie 25 kg nielegalnego tytoniu, a jego właścicielowi grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca w kabinie pojazdu przewozi duży worek. 65-latek zapewniał policjantów, że w środku znajduje się pszenica.

Po sprawdzeniu bagażu przez funkcjonariuszy, szybko wyszło na jaw, że mężczyzna przewoził krajankę tytoniową, która nie posiadała polskich znaków akcyzy. Wykonując dalsze czynności, dzielnicowi sprawdzili miejsce zamieszkania 62-latka. Tam mundurowi zabezpieczyli torbę, w której również znajdował się nielegalny tytoń. Policjanci łącznie zabezpieczyli 25 kg krajanki.

Przypomnijmy, że za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu wyrobów, które powinny być oznaczone polskimi skarbowymi znakami akcyzy, grozi kara nawet do lat 3 pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony