Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi w mieszkaniu

Data publikacji 13.10.2020

Kryminalni Komisariatu Policji w Świebodzicach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali kobietę podejrzaną o przestępstwa narkotykowe. W sprawie zabezpieczono 39 doniczek krzaków konopi w różnych fazach wzrostu oraz gotową już marihuanę, z której można by uzyskać ponad 2700 porcji handlowych tego narkotyku. „Plantatorka” usłyszała już zarzuty. Teraz o jej losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach, w wyniku pracy operacyjnej oraz dobrego rozpoznania rejonu służbowego, zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich. Rośliny w różnych fazach wzrostu znajdowały się w mieszkaniu należącym do 34-latki.

Doniczki z krzakami konopi przechowywane były w dwóch specjalnie wydzielonych i przygotowanych pod uprawę specjalistycznych namiotach. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 39 doniczek z krzakami tej rośliny, wykorzystany w procederze sprzęt oraz środki chemiczne,a ponadto gotową już marihuanę. Można by uzyskać z niej ponad 2700 porcji handlowych tego narkotyku.

34-letnia „plantatorka” została zatrzymana i już usłyszała w tej sprawie zarzuty.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Świdnicy

 

Powrót na górę strony