Bieżące informacje

Starsza kobieta wyniosła ze sklepu alkohol i spore ilości papierosów. Stanie teraz przed sądem i dopowie za kradzież

Data publikacji 14.10.2020

Realizując ustalenia operacyjne policjanci z Wałbrzycha zatrzymali starszą kobietę, która jakiś czas temu dokonała kradzieży sklepowej. Zabrała wówczas ze sklepu m.in. alkohol i spore ilości papierosów, a wartość strat oszacowana została na kwotę 2 tysięcy złotych. Mieszkanka Wałbrzycha stanie teraz przed sądem, a grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do zdarzenia doszło kilkanaście dni temu w jednym ze sklepów w Szczawnie-Zdroju. Po zgłoszeniu policjanci ustalili, że nieznana wówczas kobieta wyniosła z terenu sklepu wyroby alkoholowe, krem do ciała oraz paczki różnego rodzaju papierosów, nie płacą za nie. Straty właściciel wycenił na łączną kwotę 2 tysięcy złotych.

Poinformowani o przestępstwie funkcjonariusze zespołu operacyjno rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu podczas pracy operacyjnej ustalili ostatecznie, kto jest odpowiedzialny za kradzież. Wytypowali wtedy 62-latkę, a ich przypuszczenia potwierdziły się po jej zatrzymaniu. W rozmowie z policjantami przyznała się do kradzieży, o jej winie dowodziły również zgromadzone w tym czasie przez funkcjonariuszy materiały dowodowe.

Kobieta została przesyłuchana i usłyszała zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony
Polska Policja