Bieżące informacje

Mieszkaniec Złotoryi z narkotykami. Pod ich wpływem i bez uprawnień kierował samochodem osobowym

Data publikacji 14.10.2020

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku sprawdzenia jego odzieży okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki. Kierował także pojazdem będąc pod ich wpływem, co potwierdziło badanie narkotesterem. Za popełnione czyny niezgodne z prawem, mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego podczas pełnienia służby na terenie Złotoryi, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, a sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że nigdy nie miał uprawnień. W trakcie dalszych czynności, w jego odzieży, policjanci ujawnili a następnie zabezpieczyli narkotyk w postaci metamfetaminy. Mając przypuszczenie, że może on znajdować się także pod wpływem tego środka, funkcjonariusze przeprowadzili mu badanie narkotesterem. Wykazało ono obecność w jego organizmie kilku substancji psychotropowych. Aby dokładnie określić rodzaj i ilość tych substancji została pobrana krew do badania.

W konsekwencji, 25-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi

Powrót na górę strony
Polska Policja