Bieżące informacje

Mieszkańcy powiatu lubińskiego dziękują policjantom za empatię i wsparcie podczas domowej kwarantanny

Data publikacji 14.10.2020

Z bardzo pozytywnymi reakcjami mieszkańców spotykają się w czasie epidemii lubińscy policjanci. Osoby w domowej kwarantannie, które niejednokrotnie oddzielone są od bliskich w trosce o ich zdrowie i życie, chwalą kontakt z funkcjonariuszami, który odbierany jest jako przepełniony empatią i troską. Mundurowi codziennie prowadzą kontrolę tych osób, a ich wizyty mają na celu nie tylko potwierdzenie obecność we wskazanym miejscu, ale i upewnienie się, że osoba poddana kwarantannie niczego nie potrzebuje.

Obecna sytuacja związana z epidemią, jest trudna dla każdego z nas. Policjanci w tym czasie wykonują zadania związane z codzienną służbą. Do ich dodatkowych obowiązków w czasie epidemii należy sprawdzanie osób, które objęte są obowiązkową kwarantanną.

Bardzo cieszy fakt, że nasza służba jest tak bardzo ciepło odbierana przez mieszkańców, czego dowodem są podziękowania kierowane do lubińskich policjantów. Mieszkańcy wyrażają zadowolenie nie tylko ze sposobu kontaktu z funkcjonariuszami, ale przede wszystkim dziękują za empatyczne podejście, zainteresowanie stanem zdrowia i pytaniami o najpotrzebniejsze rzeczy.

Kontakt ze względów bezpieczeństwa nie jest bezpośredni, ale jednak może powodować uśmiech na twarzach mieszkańców pozostających w izolacji. Policjanci niejednokrotnie widząc w oknie mieszkania twarze dzieci, specjalnie dla nich włączają niebieskie światła, a dorosłe osoby podtrzymują na duchu i dają poczucie bezpieczeństwa.

Osoby, które doceniają naszą pracę, bardzo nas motywują do dalszego działania i dają ogromną satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Po to właśnie jesteśmy - aby pomagać!

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony
Polska Policja