Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1,4 promila alkoholu w organizmie miała matka, która opiekowała się 19-miesięcznym dzieckiem

Data publikacji 14.10.2020

Policjanci z Legnicy interweniowali wobec matki, która znajdując się w stanie nietrzeźwości, zajmowała się 19-miesięczną córeczką. Kobieta miała w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Dziecko zostało przekazane do Pogotowia Opiekuńczego. Funkcjonariusze przedstawili legniczance zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Przestępstwo to jest zagrożone karą nawet 5 lat więzienia.

Kilka dni temu około godziny 22.00 legniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że prawdopodobnie nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad małoletnim dzieckiem. Na miejsce natychmiast udał się patrol Wydziału Ruchu Drogowego, aby sprawdzić tą informację. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce w mieszkaniu zastali 36-letnią kobietę oraz jej 19-miesięczną córeczkę. W trakcie rozmowy policjanci zauważyli, że zachowanie kobiety było niepokojące. Była zdenerwowana, nie potrafiła skupić się na rozmowie i logicznie wytłumaczyć. Policjanci zbadali 36-latkę alkomatem, który wykazał, że faktycznie jest nietrzeźwa. Miała ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Mała dziewczynka została przebadana przez Zespół Pogotowia Ratunkowego i przekazana do Pogotowia Opiekuńczego. Natomiast nietrzeźwa matka została zatrzymana i trafiła na noc do policyjnego aresztu.

Kolejnego dnia funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przedstawili legniczance zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utarty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony