Bieżące informacje

Policjant po służbie zatrzymał sprawcę licznych włamań i kradzieży

Data publikacji 15.10.2020

Funkcjonariusz wołowskiej drogówki, będąc po służbie, zatrzymał młodego mieszkańca powiatu, który dokonał w ostatnim czasie m. in. kradzieży z włamaniem do mieszkania i do pojazdu, kradzieży 3 sztuk rowerów, czy kradzieży laptopa. Mężczyzna ukrywał się wiedząc, że znajduje się w zainteresowaniu policji. Po zatrzymaniu usłyszał dodatkowo zarzuty posiadania środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie realizowali równorzędnie czynności związane z kilkoma zgłoszeniami na terenie powiatu dotyczącymi m. in. kradzieży z włamaniem do domu mieszkalnego oraz pojazdu, kradzieży plecaka z zawartością wartościowego laptopa, czy kradzieży trzech rowerów. Zgromadzony materiał dowodowy w sprawie pozwolił na ustalenie sprawcy tych czynów. Mężczyzna jednak ukrywał się przed policją. Zatrzymanie 29-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego było jednak kwestią czasu.

Kilka dni temu funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego wołowskiej komendy, który był po służbie, zauważył typowanego sprawcę w okolicy sklepu i od razu podjął czynności zmierzające do jego zatrzymania. Po krótkim pościgu zatrzymał młodego mężczyznę i przekazał wezwanemu na miejsce patrolowi. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

29-latek w momencie zatrzymania posiadał przy sobie ponad 8 porcji amfetaminy. Łącznie usłyszał 7 zarzutów. Sąd w Wołowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu złodzieja. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Wołowie

Powrót na górę strony
Polska Policja