Bieżące informacje

Przyjechał na boisko rowerem, ale wrócił już pieszo, bo rower został skradziony. Policjanci odzyskali jednoślad i zatrzymali złodzieja

Data publikacji 15.10.2020

Bolesławieccy mundurowi ustalili sprawcę kradzieży. Rower, który padł łupem złodzieja, został znaleziony podczas sprawdzenia garażu podejrzanego. Wartość odzyskanego mienia to ponad 2,5 tys. złotych. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Bolesławiec, przy boisku sportowym. Tam właśnie przebywał właściciel jednośladu. Kiedy chciał już wrócić do domu, zorientował się ze rower zniknął. Poinformowani o tym zdarzeniu policjanci bardzo szybko sprawdzili pobliskie kamery monitoringu. Ustalili wówczas, że sprawca kradzieży został przywieziony na miejsce zdarzenia samochodem. Wysiadł z niego bezpośrednio przy rowerze, na który wsiadł i odjechał.

Funkcjonariusze z bolesławieckiej jednostki w wyniku ustaleń operacyjnych, a także z analizy zdobytego w tej sprawie materiału wytypowali sprawcę kradzieży roweru. Podejrzewali o to przestępstwo 27-letniego mieszkańca Bolesławca. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, gdy podczas sprawdzenia garażu użytkowanego przez 27-latka znaleźli skradziony rower. Mężczyzna zdążył już rozkręcić go na części. Wartość odzyskanego mienia to ponad 2,5 tys. złotych.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzuty i grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony
Polska Policja