Bieżące informacje

Pracownik jednej z firm przywłaszczył sobie specjalistyczny sprzęt. Policjanci z Wałbrzycha odzyskali utracone mienie o wartości 16 tysięcy złotych

Data publikacji 15.10.2020

W wyniku realizacji zebranych informacji policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca miasta, który dokonał przywłaszczenia firmowego sprzętu. W ten sposób działał na szkodę jednej z ogólnopolskich firm mających swoją siedzibę w Wałbrzychu. Dzięki wykonanym czynnościom funkcjonariusze odzyskali sporą ilość utraconego mienia. Łączna wartości zabezpieczonych przedmiotów to 16 tysięcy złotych.

Prowadząc działania operacyjne policjanci kryminalni pierwszego komisariatu ustalili, że w ostatnim czasie pracownik jednej z wałbrzyskich firm, mając dostęp do specjalistycznych narzędzi oraz czujników pomiarowych, postanowił potraktować je jak swoje i wynieść z zakładu. Mężczyzna przywłaszczył sobie mienie o łącznej wartości 24 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 40-latka. W toku wykonanych dalszych czynności odzyskali i zabezpieczyli część utraconego mienia w postaci dwóch cyfrowych suwmiarek oraz czternastu specjalistycznych czujników pomiarowych o łącznej wartości 16 tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał już zarzuty i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony
Polska Policja