Bieżące informacje

Młody amator miodu, słodyczy, papierosów i alkoholu w rękach lubińskich policjantów. Usłyszał już 16 zarzutów

Data publikacji 16.10.2020

Praca operacyjna lubińskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy licznych kradzieży i włamań na terenie miasta. Podejrzany to młody mieszkaniec Lubina. Mężczyzna ma na swoim koncie kradzieże sklepowe i włamania do sklepów spożywczych. Kradł wszystko co mógł łatwo sprzedać, a głównie alkohol, papierosy i słodycze. Połakomił się również na 5 słoików miodu, które ukradł z warzywniaka. Ponadto, kryminalni ustalili, że młody człowiek użył nie swojej karty płatniczej na zakupach na stacjach benzynowych. Łączna suma strat to ponad 21 tysięcy złotych. Dodatkowo w tracie zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki. Młodemu mężczyźnie za te czyny, może grozić nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad sprawą kradzieży mienia na terenie Lubina. W wyniku pracy operacyjnej, funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzieże z włamaniem do sklepów, lokali gastronomicznych, a także o liczne kradzieże ze sklepów. 19– latek brał z półek sklepowych wszystko, co mógł później łatwo sprzedać. Lubinianin tak się wyspecjalizował w kradzieżach, że za jednym razem wyniósł z jednego ze sklepów karton z ponad 400 paczkami papierosów rożnych marek. Jak ustalili policjanci, podczas swojego przestępczego procederu, starał się zazwyczaj wykorzystać zamieszanie w sklepie. Na swoim koncie mężczyzna ma również kradzież markowego alkoholu oraz około tysiąca sztuk rożnego rodzaju słodyczy.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany był odpowiedzialny także za włamanie do sklepu owocowo–warzywnego, skąd ukradł 5 słoików miodu. Natomiast po włamaniu do lokalu gastronomicznego, zabrał pieniądze w kwocie 600 złotych.

Kryminalni w toku wykonywanych czynności ustalili, że młody mężczyzna dokonał również dwóch włamań na konto bankowe i przy użyciu nie swojej karty płatniczej, na stacji paliw kupił alkohol i papierosy. Twierdził, że karty płatnicze znalazł na chodniku.

To jednak nie wszystkie przewinienia 19–latka. Podczas sprawdzenia zatrzymanego, policjanci ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Badanie wykazało, że była to amfetamina.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego młodemu mężczyźnie przedstawiono łącznie 16 zarzutów. Będzie odpowiadał za kradzież i kradzież z włamaniem, a także posiadanie narkotyków. Łączna suma strat na jakie 19 - latek naraził poszkodowanych swoją przestępczą działalnością, to ponad 21 tysięcy złotych. Będzie teraz odpowiadał przed sądem. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony
Polska Policja