Bieżące informacje

Policjanci apelują o zakrywanie ust i nosa

Data publikacji 16.10.2020

Jeleniogórscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców regionu apelują, aby nie narażali siebie i swojej rodziny na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem i zakrywali usta oraz nos, również w przestrzeni publicznej. Chrońmy siebie i najbliższych.

W związku z zaistniałą sytuacją jeleniogórscy policjanci apelują do mieszkańców, aby w trosce o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo swoich bliskich, zakrywali usta i nos, również w przestrzeni publicznej.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością.

Policjanci uświadamiają mieszkańców regionu jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się COVID - 19. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie tych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy.

Przypominamy! W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń, współpracy i realizowaniu poleceń służb. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich respektujmy zalecenia służb.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Opis filmu: Policyjny radiowóz stojący na placu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.81 MB)

Pliki do pobrania

  • 15.53 KB
    Deskrypcja tekstowa do filmu
Powrót na górę strony
Polska Policja