Bieżące informacje

Informujmy naszych seniorów o oszustach, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość, również w czasie panującej pandemii COVID-19

Data publikacji 16.10.2020

Pamiętajmy, że czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Zadbajmy o naszych seniorów.

Policjanci zwracają się z apelem do rodzin seniorów -informujmy naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Porozmawiajmy z seniorami jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich podając się za funkcjonariusza policji lub przedstawiciela jakiejś firmy. Nasza troska i działania mogą uchronić ich przed utratą oszczędności.

Policjanci m. in. powiatu kłodzkiego ponownie ostrzegają przed oszustami. Przestępcy w dalszym ciągu wykorzystują ufność osób, które nie potrafią odmówić pomocy najbliższym. Przestępcy podają się już nie tylko za członków rodziny. Zdarza się, że wmawiają starszym osobom, że są funkcjonariuszami CBŚP lub policjantami grupy zajmującej się rozpracowywaniem się oszustów działających na tzw. wnuczka.

Pamiętajmy, że czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują płatne usługi lub wyłudzają pieniądze. O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić policję. Jeżeli zauważycie, że ktoś chce was oszukać, natychmiast informujcie najbliższa jednostkę policji. W ten sposób uchronicie siebie i inne osoby przed przestępcami. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie zadzwonić na alarmowy nr 112.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony
Polska Policja