Bieżące informacje

Kierowca ciężarówki zatrzymany przez policjantów. Posiadał w swoim pojeździe urządzenie zakłócające pracę tachografu

Data publikacji 16.10.2020

Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy na drodze krajowej nr 3 w Lubinie zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy. Jak się okazało w ciągniku siodłowym, zainstalowane było urządzenie zakłócające działanie tachografu. Zatrzymany kierowca usłyszał już zarzuty. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Funkcjonariusze z lubińskiej drogówki, na drodze krajowej nr 3 w Lubinie, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu ciężarowego. Prowadził go 46-letni mieszkaniec Skierniewic.

Prowadząc kontrolę funkcjonariusze próbowali sprawdzić z cyfrowego tachografu czas pracy mężczyzny. Okazało się wówczas, że urządzenie go nie zarejestrowało, podobnie jak przebytej przez kierowcę drogi i prędkości z jaką się poruszał. Policjanci ujawnili w kabinie 46- latka zamontowane urządzenie, które celowo zakłócało pracę tachografu.

Jak się okazało, mężczyzna jechał z Wrocławia. Wykonywał transport międzynarodowy. Przewożony przez niego ładunek miał trafić do Niemiec. Jak oświadczył, chciał szybko dojechać do miejsca rozładunku, dlatego postanowił zakłócić pracę tachografu.

Przypominamy, że za przestępstwo naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym poprzez użycie niedozwolonego urządzenia do przerabiania danych przez tachograf, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony
Polska Policja