Bieżące informacje

Niesprzyjające warunki pogodowe na drogach i dwa groźnie wyglądające zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 16.10.2020

Na Dolnym Śląsku od kilku dni panują niesprzyjające warunki pogodowe. Obfite opady deszczu powodują zmniejszoną widoczność i musimy dokładniej przyglądać się temu, co dzieje się na drodze. Dlatego właśnie tak ważne jest dostosowanie prędkości do panujących warunków na jezdni oraz zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. W środę późnym wieczorem w Wałbrzychu, w wyniku nadmiernej prędkości, do poważnie wyglądającej kolizji doprowadził młody kierowca. Wczoraj rano na wjeździe do Głuszycy Górnej – od strony Kłodzka – zderzył się natomiast czołowo samochód osobowy z pojazdem dostawczym. Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą.

W środę przed godziną 23:00 w Wałbrzychu kierujący samochodem osobowym, w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, uderzył tylnym lewym kołem o krawężnik, a prawym bokiem o punkt oświetleniowy, by zatrzymać się na drodze dla pieszych i rowerów. Na szczęście nikomu w tym zdarzeniu nic mu się nie stało. Wezwani na miejsce policjanci ruchu drogowego szybko ustalili, że sprawcą kolizji jest 25-letni mężczyzna, który podczas podjętych przez funkcjonariuszy czynności najpierw okłamał ich co do posiadania przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość, a następnie podał im zmyślone dane personalne. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pozostałe popełnione wykroczenia wałbrzyszanin otrzymał mandaty w łącznej kwocie 1500 złotych. Samochód sprawcy został usunięty na jego koszt z drogi na parking strzeżony.

Wczoraj natomiast po godzinie 9:00 na wjeździe do Głuszycy Górnej zderzyły się czołowo dwa pojazdy. Samochód osobowy kierowany przez 27-latkę z Nowej Rudy zjechał na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu i wjechał w pojazd dostawczy prowadzony przez 57-latka z powiatu lubińskiego. Kobieta w wyniku wypadku trafiła do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. Wynika z nich, że na jezdni w tym miejscu rozlana była substancja nieznanego pochodzenia, która mogła przyczynić się poślizgu samochodu osobowego.

W związku z tym, że zmierzch zapada szybciej, a noc jest już dłuższa, apelujemy w tym miejscu po raz kolejny do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność. Przypominamy także pieszym o stosowaniu elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Pozwoli to kierującym szybciej zobaczyć nas na drodze.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu


 

Powrót na górę strony
Polska Policja