Bieżące informacje

Mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie ukradł 19 grzejników z jednego z wrocławskich schronów

Data publikacji 16.10.2020

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, zatrzymali młodego mężczyznę, który z terenu znajdującego się przy przeciwlotniczym schronie obrony cywilnej-skradł 19 grzejników. Mężczyzna umieścił dwa z nich na wózku i najpewniej ruszyłby w stronę skupu złomu, gdyby nie przybyli na miejsce funkcjonariusze. Młody człowiek został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zostali skierowani przez dyżurnego w okolice jednego z bunkrów znajdujących się na terenie miasta. Według osoby zgłaszającej przy budynku miało znajdować się pięciu „podejrzanych” mężczyzn wraz z wózkiem na złom.

Policjanci pojechali na miejsce, zastając w pobliżu budynku mężczyznę. Wrocławianin postanowił ukraść dość ciężkie przedmioty. Funkcjonariusze sprawdzili przyległy teren przy przeciwlotniczym schronie obrony cywilnej i okazało się, że 21-latek ukradł z niego 19 grzejników centralnego ogrzewania. Dwa z nich umieścił już na wózku, a resztę przerzucił przez ogrodzenie. Zamiarem mężczyzny najpewniej było systematyczne wywożenie ciężkich łupów do miejsca skupu złomu. Przestępczy proceder został jednak przerwany przez policjantów.

Skradzione mienie zostało zabezpieczone, a nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W zależności od wartości skradzionych przedmiotów, 21-latek odpowie teraz za wykroczenie lub przestępstwo. W przypadku tego drugiego czynu, kara może sięgnąć nawet 5 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP we Wrocławiu
Powrót na górę strony
Polska Policja