Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywał się do naczep samochodów ciężarowych i kradł towary

Data publikacji 17.10.2020

Policjanci z Dolnego Śląska zatrzymali mężczyznę, który okradał samochody ciężarowe. Podejrzany o dokonanie 6 przestępstw usłyszał już zarzuty usiłowania i kradzieży z włamaniem do naczep TIR-ów. 28-latek był już w przeszłości karany za tego typu czyny, dlatego teraz może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kruszynie przy współpracy z policjantami z powiatu zgorzeleckiego ustalili sprawcę 2 kradzieży z włamaniem i 4 prób kradzieży towaru z naczep samochodów ciężarowych oraz odzyskali 31 kartonów z kawą.

Do przestępstw doszło na terenie gminy Gromadka. 28-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego wykorzystał nocny postój TIR-ów. Podejrzany nacinając plandeki oraz zrywając plomby dostał się wnętrza części ładunkowej. W dwóch przypadkach mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego dokonał kradzieży towaru w postaci kartonów z kawą i akcesoriami dziecięcymi.

W wyniku policyjnych działań odzyskano towar skradziony z jednego z pojazdów.

28-latek był już w przeszłości karany za tego typu czyny. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie z uwagi na recydywę może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Bolesławcu
Powrót na górę strony