Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystali okazję i z otwartego pojazdu ukradli plecak z dokumentami, pieniędzmi oraz kartą płatniczą. Zostali zatrzymani

Data publikacji 19.10.2020

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu jeleniogórskiego w związku z kradzieżą z otwartego samochodu plecaka z dokumentami, pieniędzmi oraz kartą płatniczą. Jak się później okazało, skradzioną kartą kilka razy zapłacili za drobne zakupy. Do zdarzenia doszło w sobotę w Kowarach. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu jeleniogórskiego w wieku 19 i 21 lat podejrzanych o kradzież i kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani wykorzystali chwilową nieuwagę właściciela, który wypakowywał na jednym z parkingów towar z auta i ukradli mu plecak wraz z dokumentami, pieniędzmi i kartą płatniczą. Okazało się, że zanim pokrzywdzony kartę zastrzegł, mężczyźni zdążyli kilka razy posłużyć się nią i zapłacić za drobne zakupy. Z tego tytułu poniesione straty pokrzywdzony oszacował na blisko 700 zł.

O kradzieży mienia powiadomił policję. Funkcjonariusze po zapoznaniu się z nagraniami z kamer monitoringu ruszyli na poszukiwanie mężczyzn podejrzewanych o te czyny. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali ich na jednej z ulic w Kowarach i odzyskali część skradzionego mienia.

Mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony