Bieżące informacje

Zamiast sprzętu AGD za ponad 4 tys. zł dostała pudełko z proszkiem do prania

Data publikacji 19.10.2020

Głogowscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 19–latka, który dokonał oszustwa przy sprzedaży wielofunkcyjnego urządzenia kuchennego. Kobieta, która zapłaciła za niego ponad 4 tysiące złotych, zamiast sprzętu AGD znalazła w pudełku… proszek do prania. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wielofunkcyjne urządzenie kuchenne jednej ze znanych marek stanowi dla wielu osób, które chcą szybko przyrządzać różne potrawy, obiekt pożądania. Problemem jest cena, ponieważ nie jest to tani sprzęt. Jego wartość to nawet kilka tysięcy złotych. Fakt ten postanowił wykorzystać 19–letni mieszkaniec powiatu wschowskiego.

Na jednym z portali internetowych młody mężczyzna umieścił atrakcyjną cenowo ofertę sprzedaży takiego urządzenia. Nie musiał długo czekać na odzew. Zainteresowanie było duże. Jednej z mieszkanek Głogowa, która chciała nabyć tego typu sprzęt, udało się jeszcze wytargowała spory upust od i tak niskiej ceny produktu. Kobieta umówiła się ze sprzedawcą na osobisty odbiór urządzenia.

19–latek spóźniał się na spotkanie, a kiedy już przybył w umówione miejsce, strasznie się śpieszył. Sprzedaż odbyła się bardzo szybko, a kiedy kupująca chciała sprawdzić co jest w paczce, usłyszała, że nie jest to możliwe, ponieważ otwartego produktu nikt już nie kupi. Transakcja została sfinalizowana i oszust z kwotą ponad 4 tysięcy szybko się oddalił. Gdy głogowianka otworzyła pudełko, jej oczom ukazał się… proszek do prania zamiast urządzenia, za które zapłaciła niemałe pieniądze.

Policjanci zajmujący się sprawą zidentyfikowali i zatrzymali oszusta, którym okazał się 19–letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustali, że mężczyzna oszukał jeszcze inne osoby, wyłudzając od nich pieniądze za niedostarczony towar. Podejrzany usłyszał zarzuty dokonania oszustw na łączną kwotę ponad 6,5 tysiąca złotych. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności

 

. asp. Przemysław Ratajczyk

 

Źródło: KPP w Głogowie

Powrót na górę strony
Polska Policja