Bieżące informacje

Policjanci strzegą prawa również w czasie wolnym od służby

Data publikacji 19.10.2020

Policjantem jest się zawsze. Tę znaną maksymę funkcjonariusze potwierdzają swoją postawą niemal każdego dnia, pokazując tym samym, jak wyjątkowa jest ich profesja. Tym razem prawdziwości tego stwierdzenia dowiódł legnicki policjant, który w czasie wolnym, robiąc zakupy w markecie, wykazał się spostrzegawczością i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. Ponadto zatrzymany posiadał przy sobie towar, który przed chwilą ukradł ze sklepowych półek.

Funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, spędzając czas wolny od służby na zakupach w jednym z legnickich marketów, zwrócił uwagę na mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi osobowy poszukiwanej. Ku zdziwieniu policjanta 37-latek trzymając w ręce towar sklepowy, udał się w kierunku wyjścia, nie płacąc za zakupy. Mundurowy bez chwili wahania udał się za nim. Legniczanin próbował jeszcze uciekać, ale funkcjonariusz skutecznie go obezwładnił i o całym zdarzeniu poinformował telefonicznie dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, który na miejsce skierował patrol będący w służbie.

Podczas dalszych czynności z zatrzymanym okazało się, że policjant wykazał się świetną pamięcią do twarzy, ponieważ 37-latek był faktycznie poszukiwany na podstawie wydanych przez sąd dwóch nakazów doprowadzenia celem odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto w rękawie kurtki mężczyzny mundurowi ujawnili skradziony ze sklepu towar.

mł. asp. . Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony
Polska Policja