Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Autobus zderzył się z ciężarówką. Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą

Data publikacji 20.10.2020

Wczoraj w Lubinie doszło do zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. W wyniku doznanych obrażeń dwoje pasażerów autobusu trafiło do szpitala. W chwili wypadku podróżowało nim 13 pasażerów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego, kierujący autobusem najechał na tył naczepy samochodu ciężarowego, w momencie, kiedy kierowca ciężarówki wykonywał manewr skrętu. Na czas trwania czynności droga była zablokowana.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Funkcjonariusze ruchu drogowego wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym jechał od strony Legnicy. W Lubinie w momencie wykonywania skrętu w lewo, został uderzony w tył naczepy przez jadącego za nim kierującego autobusem. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Autobusem w chwili zderzenia podróżowało 13 osób. Pasażerowie tego pojazdu, kobieta i mężczyzna, w wyniku doznanych obrażeń, trafili do szpitala. Droga przez czas pracy służb ratunkowych była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. 78-letniemu kierowcy autobusu zatrzymane zostały prawo jazdy.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Jesień to ciężki okres dla kierowców, więc należy zachować szczególną rozwagę, zwiększyć dystans pomiędzy pojazdami i zdjąć zdecydowanie nogę z gazu. Nawierzchnia jest śliska, więc droga hamowania pojazdu wydłuża się znacznie. Uważajmy na siebie i innych.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie

  • Miejsce zdarzenia drogowego. Autobus z rozbitą przednią szybą, strażacy i policjanci w tle.
  • Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu. Samochód ciężarowy, autobus i wóz strażacki w tle.
  • Zderzenie dwóch pojazdów - autobusu i samochodu ciężarowego. Strażacy sypią sorbent na jezdnię.
  • Strażacy przy autobusie z rozbitą przednią szybą.
Powrót na górę strony