Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

29-latek odpowie za kradzieże z włamaniem do altan ogrodowych. Pamiętajmy, aby jesienią właściwie zabezpieczyć swoje ogródki działkowe przed złodziejami

Data publikacji 20.10.2020

W ręce wałbrzyskich policjantów wpadł 29-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna w ostatnich miesiącach na terenie Białego Kamienia dokonał trzech włamań do altan ogrodowych. Z pomieszczeń gospodarczych zniknęły wówczas między innymi sekator ogrodowy, ledowe lampy, zestawy sztućców oraz inne wartościowe przedmioty. Pamiętajmy, aby jesienią, kiedy rzadziej zaglądamy na ogródki działkowe, właściwie zabezpieczyć swoje mienie przed złodziejami.

Funkcjonariusze Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu realizując informacje własne, zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta. W toku wykonanych czynności policjanci wykazali związek mężczyzny z trzema przestępstwami, do których doszło w trakcie minionych wakacji. Podejrzany włamywał się do altan ogrodowych i wykradał z nich różnego rodzaju narzędzia potrzebne do prac na działce oraz inne wartościowe przedmioty, które wpadły mu w ręce. Łączna wartość strat spowodowanych przez włamywacza wyniosła kilkaset złotych.

Podejrzanemu mężczyźnie za kradzieże z włamaniem grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Na kanwie tych zdarzeń przypominamy, że okres jesienny to czas kiedy rzadziej zaglądamy na nasze ogrody działkowe. Dlatego, aby nasze mienie nie było narażone na dewastację oraz kradzież, musimy pamiętać, żeby nie zostawiać w altankach przedmiotów wartościowych bez nadzoru. Kosiarki, piły, sprzęt elektryczny czy elektroniczny, kuchenki i butle gazowe powinniśmy w okresie zimowym przenieść w inne bezpieczne miejsce.

Jednak jeśli nie mamy takiej możliwości, warto je trwale oznaczyć, zrobić dokumentację fotograficzną oraz zachować wszystkie dokumenty gwarancyjne. Wartościowe narzędzia należy umieścić w miejscu niewidocznym. Pamiętajmy, aby altankę zabezpieczyć w atestowane zamki i drzwi oraz kraty w oknach, a nawet alarm. Każda trudność w pokonywaniu przeszkód może zniechęcić włamywacza do działania.

Zadbajmy o bezpieczeństwo na działkach wspólnie z sąsiadami. Podczas ich nieobecności sprawdzajmy, czy nie doszło u nich do kradzieży, a w sytuacjach wątpliwych warto skontaktować się z właścicielami. Zwracajmy uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych. Wszelkie zagrożenia i niebezpieczne sytuacje należy na bieżąco zgłaszać pod numer alarmowy 112.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzych

Powrót na górę strony