Bieżące informacje

Umeblował swoje mieszkanie przedmiotami, które wcześniej ukradł

Data publikacji 21.10.2020

Policjanci z Kruszyna w powiecie bolesławieckim zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie gminy Bolesławiec. Sprawca włamał się do budynku i wyniósł z niego różne elementy wyposażenia domu, którymi następnie umeblował swoje własne mieszkanie. Mundurowi odzyskali skradzione mienie, a zatrzymanemu 50-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie prowadzili intensywne czynności w związku z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie jednej z miejscowości w gminie Bolesławiec. Łupem złodzieja padły elementy wyposażenia budynku.

Analiza ustaleń poczynionych w tej sprawie przez policjantów pozwoliła na wytypowanie osoby podejrzanej o dokonanie tego włamania. 50-letni mieszkaniec Bolesławca został zatrzymany, a w jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli przedmioty skradzione z domu jednorodzinnego, którymi mężczyzna umeblował swoje własne miejsce zamieszkania. Odzyskano trzy lustra, łóżko do masażu, instrument muzyczny, dwie ławy, szafkę nocną, lampę, klimatyzator i szlifierkę.

W toku prowadzonych w sprawie czynności okazało się, że podejrzany po dokonaniu włamania wrócił do swojego mieszkania, jednak postanowił ponownie pojechać na miejsce przestępstwa, ponieważ w budynku zostały inne wartościowe przedmioty, które również chciał ukraść. W związku z tym mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, jeden dotyczący kradzieży z włamaniem do domu a drugi kradzieży.

Zatrzymanemu za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony
Polska Policja