Bieżące informacje

Policjanci wspólnie z żołnierzami kontrolują osoby objęte kwarantanną na terenie Dolnego Śląska

Data publikacji 21.10.2020

Policjanci z Głogowa, Lubania czy Kłodzka działając samodzielnie bądź we wspólnych patrolach z żołnierzami sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie, przebywają w wyznaczonym miejscu. Apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. Pamiętajmy, że informacja o złamaniu tych zasad trafia do służb sanitarnych, które w drodze decyzji administracyjnej mogą ukarać taką osobę wysoką karą finansową.

Policjanci z Głogowa, Kłodzka czy Lubania samodzielnie albo wraz z żołnierzami z Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerii Wojskowej, w ramach wspólnych patroli, kontrolują m.in. osoby objęte obowiązkową kwarantanną domową. Codzienne i o różnych porach sprawdzają, czy osoby znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są przekazywane do służb sanitarnych.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie oraz przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. Prosimy o współpracę i realizowanie poleceń służb. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale z poczucia społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny! Przypominamy o aplikacji „Kwarantanna domowa”. Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa .

 

asp. szt. Monika Kaleta

 

Źródło: KPP w Głogowie

KPP w Lubaniu

KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony
Polska Policja