Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł mienie o łącznej wartości około 19 tys. zł – usłyszał zarzuty

Data publikacji 22.10.2020

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież alkoholu. W wyniku podjętych czynności potwierdzili, że mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kilka minut wcześniej w jednym z marketów na terenie Zgorzelca ukradł alkohol o wartości ponad 600 zł. Ponad to, zatrzymany posiadał przy sobie woreczek strunowy z metamfetaminą. Usłyszał już zarzuty. Dodatkowo, po analizie prowadzonych postępowań, policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty za kradzież mienia z trzech innych marketów. Wartość skradzionego towaru łącznie wyniosła niemal 19 tys. zł. Teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia, gdyż to nie pierwsze takiego typu przestępstwo na jego koncie.

Dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży alkoholu o wartości ponad 600 z jednego z marketów na terenie miasta. Rysopis złodzieja został podany patrolom będącym w służbie. Po kilku minutach funkcjonariusze zgorzeleckiej komendy zauważyli osobę wyglądem przypominającą tą z komunikatu. Mężczyzna znany był mundurowym z wcześniej popełnianych przestępstw. 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany. Ponadto posiadał przy sobie woreczek strunowy z krystaliczną substancją. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że była to metamfetamina.

31-latek usłyszał zarzuty nie tylko za kradzież alkoholu i posiadanie środków psychotropowych, ale dodatkowo policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego po analizie prowadzonych postępowań przedstawili mu zarzuty kradzieży mienia z trzech innych marketów, gdzie łączna wartość strat wyniosła niemal 19 tys. zł.

Podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, za które odbył karę pozbawienia wolności. Dlatego teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Powrót na górę strony