Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie lubił znajomego, dlatego przebił opony w jego samochodzie

Data publikacji 26.10.2020

Policjanci zatrzymali młodego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który chcąc odreagować złość na swoim znajomym, przebił opony w jego pojedzie zaparkowanym przed posesją. Pokrzywdzony wycenił straty na 750 złotych. Podejrzany usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za który odpowie przed sądem.

Policjanci w ubiegłą sobotę zatrzymali na terenie powiatu kłodzkiego podejrzewanego o uszkodzenie opon w samochodzie. Przy 27-latku ujawniono i zabezpieczono nóż, którym przebił w nocy trzy opony w zaparkowanym pojeździe. Pokrzywdzony wycenił starty na 750 . Funkcjonariusze już na następny dzień po przestępstwie ustalili i zatrzymali podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy i miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu został mu przedstawiony zarzut zniszczenia mienia. Przesłuchany w charterze podejrzanego wyjaśnił, że czynu dokonał po złości, bo po prostu nie lubił znajomego. Za to bezsensowne i zapewne nieprzemyślane działanie grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności, jak również obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku

 

Powrót na górę strony