Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

WYPADEK W LUBINIE. DWIE OSOBY TRAFIŁY DO SZPITALA, A UŁAMKI SEKUND DZIELIŁY PIESZEGO OD TRAGEDII. SPRAWCA BYŁ PIJANY

Data publikacji 26.10.2020

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj około godziny 6:00 na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Hutniczą w Lubinie. Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem osobowym marki Volkswagen. W wyniku tego zdarzenia 45–letnia kobieta i jej syn trafili do szpitala. Kierowca ciężarówki został zatrzymany – był nietrzeźwy. O ogromnym szczęściu może natomiast mówić pieszy, który kilka sekund przed zderzeniem się pojazdów tuż obok przechodził przez pasy. Policjanci apelują o bezwzględną trzeźwość za kierownicą i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Dzisiaj, około godziny 6:00, kierujący pojazdem ciężarowym, jadąc ulicą Hutniczą w kierunku alei Generała Maczka w Lubinie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem osobowym marki Volkswagen, która jechała wraz z synem ul. Jana Pawła II w kierunku centrum. Ciężarówka w wyniku zderzenia uszkodziła dwa sygnalizatory i przewróciła się na bok, lądując na przeciwległym pasie ruchu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

W wyniku tego zdarzenia jadąca prawidłowo 45-latka wraz z 19-letnim synem trafili do szpitala. Kobieta była trzeźwa.

O wielkim szczęściu może mówić pieszy, którego ułamki sekund dzieliły od tragedii, do której mogło dojść przez skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 37-letniego kierowcy renault. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring miejski. Dzięki temu zapisowi, można zobaczyć, jak niewiele brakowało do dramatu na drodze. Przypomnijmy, że od 11 października na powyższym skrzyżowaniu nie działa sygnalizacja, którą uszkodził również pijany - 21-letni kierowca.

37-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Będzie odpowiadał za spowodowanie zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie

Opis filmu: Na zdjęciu skrzyżowanie, sygnalizacja świetlna i samochód ciężarowy przewrócony na prawy bok leżący na pasach, obok dwa radiowozy policyjne.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.19 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony