Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

54-latek tymczasowo aresztowany. Mężczyzna nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do zaprószenia ognia

Data publikacji 26.10.2020

Przez nieodpowiedzialne zachowanie 54-letniego mężczyzny, który kilka dni temu doprowadził do pożaru swojego mieszkania, zginąć mogli lokatorzy jednego z budynków w Wałbrzychu. Na szczęście płomieniami w lokalu zajęła się jedynie wersalka oraz parapet, a ewakuowanym mieszkańcom nic się nie stało. Sprawca został zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów i odpowie przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższe dwa miesiące, gdyż nie było to pierwsze tego typu zdarzenie z udziałem podejrzanego.

Wałbrzyscy policjanci oraz strażacy otrzymali informację o pożarze w minioną środę około godziny 20:00. Funkcjonariusze wspólnie wyprowadzili z budynku łącznie 12 osób. Po udzieleniu pierwszej pomocy okazało się, że nikomu nic się nie stało. W toku wykonanych bezpośrednio na miejscu zdarzenia czynności mundurowi szybko ustalili, że sprawcą pożaru jest jeden z lokatorów. 54-latek w wyniku nieumyślnego działania spowodował zaprószenie ognia w swoim mieszkaniu. Okazało się, że 11 września tego roku ten sam mężczyzna pozostawił włączony palnik kuchenki gazowej, czym również naraził mieszkańców na zagrożenie.

Wałbrzyszanin za tak nieodpowiedzialne zachowania odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Sąd zastosował już w stosunku do mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okras dwóch miesięcy.

W związku z wyżej wymienionym zdarzeniem policjanci przypominają, aby nie pozostawiać bez opieki włączonej kuchenki gazowej czy też piekarnika. Przypilnujmy także, aby dzieci nie bawiły się pokrętłami w tych urządzeniach. Pamiętajmy, że zaśnięcie z odpalonym papierosem w ręku, również może spowodować pożar. W przypadku gorszego samopoczucia wywołanego prawdopodobnym podtruciem tlenkiem węgla niezwłocznie udajmy się do lekarza.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Wałbrzychu

 

  • Na zdjęciu nadpalony parapet.
  • Na zdjęciu nadpalona wersalka.
  • Na zdjęciu miejsce wzniecenia pożaru, pokój z nadpalonym materacem.
  • Na zdjęciu policjant osadza zatrzymanego mężczyznę w celi i zamyka drzwi.
  • Na zdjęciu policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie.
  • Na zdjęciu dwaj policjanci umieszczają zatrzymanego mężczyznę w radiowozie.

Opis filmu: Na filmie policjant otwiera celę, a następnie funkcjonariusze prowadzą zatrzymanego mężczyznę będącego w kajdankach do radiowozu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.69 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony