Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny crossowiec odpowie przed sądem między innymi za nielegalny wjazd do lasu i niezatrzymanie się do kontroli

Data publikacji 27.10.2020

Wysoka kara grzywny grozi obywatelowi Niemiec poruszającemu się motocyklem crossowym po lasach w regionie jeleniogórskim. Mężczyzna odpowie za nielegalny wjazd do lasu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz niszczenie przyrody. Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska, jest głównym celem zawiązanej współpracy pomiędzy jeleniogórską policją a funkcjonariuszami straży leśnej KPN, Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, Nadleśnictwa Lwówek Śląski, Jawor i Złotoryja. Mundurowi wspólnie prowadzą działania skierowane przeciwko kierowcom szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach.

Kilka dni temu mundurowi Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z strażą leśną Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Jaworze i Złotoryi w kotlinie jeleniogórskiej kolejny raz prowadzili działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasu łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy prawne. W trakcie działań funkcjonariusze po pościgu zatrzymali 66-letniego obywatela Niemiec poruszającego się motocyklem crossowym w kompleksie leśnym w okolicach Dziwiszowa.

Mężczyzna odpowie przed sądem za nielegalny wjazd do lasu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz niszczenie przyrody. Czeka go do zapłaty również wysoka grzywna.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpiecznie. Funkcjonariusze zapowiadają, że z uwagi na dużą uciążliwość dla mieszkańców oraz łamanie obowiązujących przepisów, osoby poruszające się na quadach lub crossach za nielegalny wjazd do lasu będą doprowadzani przed oblicze sądu.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony