Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez zezwolenia organizowała gry na automatach hazardowych. Teraz stanie przed sądem

Data publikacji 28.10.2020

Kilka dni temu wałbrzyscy policjanci wraz z celnikami zlikwidowali kolejny nielegalny punkt gier hazardowych. Mieścił się on w specjalnie przystosowanym do tego celu lokalu usługowym w centrum miasta. Organizatorka procederu odpowie teraz za popełnienie przestępstwa z kodeksu karnego-skarbowego.

Realizując informację własną policjanci, walczący na co dzień z przestępczością gospodarczą, przy współpracy z funkcjonariuszami kryminalnymi oraz mundurowymi Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, ustalili, że 41-letnia wałbrzyszanka organizowała gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Swój punkt miała w specjalnie przygotowanym do tego celu lokalu usługowym w centrum miasta.

W toku czynności procesowych mundurowi kilka dni temu w godzinach popołudniowych zabezpieczyli dwa tego typu nielegalne automaty hazardowe o wartości 6 tysięcy złotych. Uszczuplenie z tytułu nieopłaconego podatku zostało oszacowane na kwotę 200 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Organizatorka procederu odpowie teraz za popełnienie przestępstwa z kodeksu karnego-skarbowego. 41-latce grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony