Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzieże trafił do aresztu

Data publikacji 28.10.2020

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali młodego mieszkańca Głogowa. Jest podejrzany o liczne kradzieże sklepowe, ale ma również na koncie kradzież rozbójniczą oraz kradzież samochodu. W jednym ze sklepów ukradł papierosy i tytoń o wartości prawie 12 tysięcy złotych. Z procederu kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

26-latek jest postacią dobrze znaną głogowskim policjantom i obsłudze sklepów na terenie miasta. Tylko w okresie od 7 września do 17 października policjanci otrzymali 8 zgłoszeń różnego rodzaju kradzieży. Kradł artykuły chemiczne, alkohol, słodycze, narzędzia. Na jego koncie jest również kradzież papierosów i tytoniu o wartości blisko 12 tysięcy złotych.

Podejrzany był już wcześniej zatrzymywany za kradzieże sklepowe, kradzież auta oraz kradzież rozbójniczą. Usłyszał w tych sprawach zarzuty i był objęty dozorem policyjnym, do którego się nie stosował. Tym razem na wniosek policji i prokuratura, sąd zdecydował o jego tymczasowy aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Obecnie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie

Powrót na górę strony