Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za uprawianie i przetwarzanie środków odurzających

Data publikacji 29.10.2020

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. 55-latek odpowie za uprawę 41 konopi indyjskich i ich przetwarzanie w celu uzyskania środków odurzających. Okazało się, że był on już w przeszłości karany z tego typu przestępstwa. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Z uwagi na recydywę może mu grozić kara nawet do do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Kruszynie w wyniku działań operacyjnych ustalił, że na nieużytkach wzdłuż brzegu rzeki znajduje się uprawa konopi indyjskich.

W trakcie działań na terenie gminy Bolesławiec mundurowi zatrzymali mężczyznę podczas nawadniania 41 roślin, których uprawa jest zabroniona prawem. Podczas sprawdzania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez podejrzanego policjanci zabezpieczyli na poddaszu rośliny konopi indyjskich znajdujące się w trakcie suszenia i przetwarzania. Zatrzymany to 55-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe.

Podejrzany usłyszał dwa zarzuty, uprawy konopi indyjskich i ich przetwarzania w celu uzyskania środków odurzających. 55-latek działał w warunkach recydywy dlatego może mu grozić kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu

Opis filmu: Na filmie widać podłogę pomieszczenia, gdzie znajdują się krzewy konopi indyjskich z korzeniami i liśćmi. Rośliny mają różne wysokości i umieszczone są równolegle na folii. Oprócz konopi indyjskich na podłodze znajdują się plastikowe pojemniki o różnych kolorach z substancjami płynnymi. Pod koniec filmu w prawym dolnym rogu widać pudełko kartonowe, w którym znajduje się susz roślinny.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.84 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony