Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkanaście zarzutów dla młodego podejrzanego za kradzieże, włamania oraz zniszczenia mienia

Data publikacji 29.10.2020

Młody mieszkaniec Boguszowa-Gorc wpadł w minioną sobotę w ręce miejscowych policjantów. Mężczyzna odpowie za m. in. kradzieże z włamaniami, których dokonał w okresie od grudnia 2019 roku do teraz na terenie tej gminy. Funkcjonariusze postawili podejrzanemu 11 zarzutów, za które odpowie teraz karnie.

Boguszowscy policjanci, realizując informacje własne, zatrzymali ukrywającego się od dłuższego czasu 21-latka. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie dokonanie szeregu przestępstw w ostatnich 24 miesiącach. Podejrzany w większości przypadków wykorzystywał nieuwagę mieszkańców i kradł pozostawione bez należytego nadzoru mienie. Włamywał się też do obiektów gospodarczych usytuowanych na terenie tej gminy. W jego ręce wpadły m. in. dwa laptopy, kamera monitoringu, elektronarzędzia oraz inne mniejsze, ale wartościowe przedmioty.

21-latek w jednym z przypadków dokonał także zniszczenia mienia poprzez dewastację tablicy ogłoszeń na dworcu PKP w Boguszowie-Gorcach. Łączna wartość strat przy wszystkich popełnionych przestępstwach oszacowana została na kilka tysięcy złotych. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał 11 zarzutów. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony