Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za kradzieże rozbójnicze w sklepach

Data publikacji 02.11.2020

Głogowscy policjanci zatrzymali młodego chłopaka, który dwukrotnie dokonał kradzieży rozbójniczej w sklepach. Podejrzany, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionego, towaru atakował i uderzał pracowników sklepów. Interweniujący policjanci z patrolu prewencji zatrzymali agresywnego złodzieja. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu.

Do pierwszego zdarzenia doszło 2 października br. w Głogowie. 19 – letni napastnik zaatakował pracownika ochrony sklepu zadając mu pięściami ciosy w głowę w momencie, gdy ten zauważył kradzież alkoholu, kosmetyków i słodyczy. Złodziej został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty.

Podejrzany nie zaprzestał jednak swojego procederu, okradając sklep sportowy z towaru o wartości blisko 1000 złotych. Kilka dni temu ponownie został zatrzymany po tym jak w jednym ze sklepów skradł alkohol oraz zaatakował pracownicę kopiąc ją i uciekając ze skradzionymi rzeczami. Po pościgu został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów, wobec których był również agresywny.

Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie

Powrót na górę strony