Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana seniorka spowodowała kolizję. Wracała z imienin koleżanki

Data publikacji 02.11.2020

Ponad promil alkoholu w swoim organizmie miała seniorka z Lubina, która spowodowała kolizję drogową z innym pojazdem. Kobieta nagle zjechała na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzyła się z busem, w którym w chwili zdarzenia, oprócz kierowcy, podróżowała kobieta w ciąży. Na szczęście w wyniku tej kolizji nikt nie ucierpiał. W samochodzie starszej pani leżała pusta butelka po alkoholu. Nieodpowiedzialna seniorka już straciła swoje prawo jazdy i będzie teraz odpowiadać przed sądem. Może jej grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w miniony piątek. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierująca samochodem osobowym marki Hyundai, 74-letnia mieszkanka Lubina, zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym kierowcą Renault. Busem, oprócz kierowcy, podróżowała kobieta w ciąży. Na szczęście uczestnicy tej kolizji nie odnieśli żadnych obrażeń.

Szybko jednak wyszło na jaw, dlaczego seniorka straciła panowanie nad pojazdem i jechała nie swoim pasem jezdni. Policjanci zauważyli w jej samochodzie butelkę po alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u kobiety ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnej kobiecie prawo jazdy.

74-latka tłumaczyła policjantom, że wracała od koleżanki, która świętowała swoje imieniny.

Starszą panią za takie nieodpowiedzialne zachowanie czekają teraz surowe konsekwencje prawne. Będzie odpowiadać za spowodowanie kolizji drogowej i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna finansowa, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci przypominają i apelują kolejny raz, aby nie wsiadać za kierownicę pojazdu, jeżeli wcześniej spożywało się alkohol. Tak niewiele trzeba, by doprowadzić do tragedii na drodze.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony