Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne porcje tytoniu bez polskich znaków akcyzy nie trafią na czarny rynek

Data publikacji 05.11.2020

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu we współpracy z funkcjonariuszami z Dzierżoniowa zabezpieczyli ponad 30 kg nielegalnego tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany do tego procederu mężczyzna odpowie teraz z kodeksu karno-skarbowego.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarcza KWP we Wrocławiu uzyskali informację, że w Dzierżoniowie w jednym z mieszkań dochodzi do nielegalnej sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W związku z tym we współpracy z kryminalnymi z KPP w Dzierżoniowie udano się pod ustalony adres i niemalże na gorącym uczynku zatrzymano mężczyznę zajmującego się tym procederem. Podejrzany oświadczył, że jest w posiadaniu 30 kg nielegalnego tytoniu schowanego w pomieszczeniu gospodarczym. Policjanci rzeczywiście potwierdzili te informacje. Tytoń schowany był w dwóch białych workach i jednym strunowym.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar. Łącznie skonfiskowano ponad 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie na rzecz Skarbu Państwa czyli tzw. akcyza oraz VAT opiewają na kwotę ponad 32 tysięcy .

Podejrzany odpowie teraz za przestępstwo z art. 65 Kodeksu karno-skarbowego.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony