Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek śmiertelny w powiecie kłodzkim - policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze

Data publikacji 06.11.2020

Kłodzcy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają wszystkie okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj późnym popołudniem w miejscowości Wolany. Na skutek poniesionych obrażeń śmierć poniósł młody mężczyzna. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Wczoraj około godziny 18:00 oficer dyżurny kłodzkiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na jednej z ulic w miejscowości Wolany. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy. Jeden to osobowy Volkswagen, drugi to bus marki Opel. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że doszło do zderzenia czołowego tych pojazdów.

Na skutek doznanych obrażeń jeden z kierujących zmarł. Był to 19-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Drugi z uczestnik zdarzenia, 34-latek, nie wymagał hospitalizacji.

Na miejscu tragicznego zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Prowadzone w tej sprawie postępowanie ma wyjaśnić przyczyny tego zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że zmiana aury wymusza zmianę techniki kierowania pojazdem i zachowanie szczególnej ostrożności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony